Akcja „Sprzątanie świata” 2016

Już kolejny raz uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Łukowie włączyli się w 23 międzynarodową kampanię na rzecz ekologii  „Sprzątania Świata”. Tegoroczna akcja promowała hasło „ Podaj dalej… drugie życie odpadów” , czyli:

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Zgodnie z tradycją, młodzież wyposażona w worki na śmieci i rękawice wyruszyła na dokładne sprzątanie terenu w pobliżu szkoły : ulica 11-go Listopada, ulica Przemysłowa i teren osiedla Klimeckiego. Wspólne zbieranie i segregowanie śmieci było doskonałą okazją do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów, rozmów na temat jakże ważnych spraw : segregacji, recyklingu, konieczności dbania o naszą planetę – Ziemię.

Zebrano wiele nieczystości, które we współpracy z przedsiębiorstwem PUIK Sp.z.o.o zostały wywiezione do miejsca ich dalszego składowania i utylizacji.  Porządkowanie najbliższej okolicy  poprzedziły lekcje wychowawcze poświęcone zagadnieniom ekologii i troski o środowisko.

Udział gimnazjalistów w  „Sprzątaniu Świata” i ich pełne zaangażowanie w projekt świadczy o trosce o najbliższe nam środowisko.

Maria Wiąckiewicz