IV Turniej Prewencyjny "Bezpieczne gimnazjum"

5 października w Gimnazjum Nr 2 w Łukowie odbył się Turniej Sportowo-Rekreacyjny „Bezpieczne Gimnazjum”. Wzięły w nim udział drużyny uczniów reprezentujące łukowskie gimnazja.

Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach: rozwiązywali test z wiedzy prewencyjnej, wykazywali się wiedzą i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeciągali linę, pokonywali tor rowerowy i sprawnościowy tor policyjny. Zadaniem opiekunów drużyn było współdziałanie w zakresie udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu z licznymi obrażeniami

Naszą szkołę reprezentowali:

Katarzyna Ogrodnik – kl. IC

Kacper Karwowski – kl. IC

Oliwier Ozygała – kl. IIB

Izabela Jasińska – kl. IIIA

Albert Miszta – kl. IIIC

Anna Gruszczyńska i Gabriela Dołęga z towarzyszeniem kibiców z naszej szkoły wykonały piosenkę „Tyle słońca w całym mieście”.

Uczniowie klas III byli bezkonkurencyjni w udzielaniu pierwszej pomocy. W rezultacie po zaciętej walce nasza drużyna zajęła II miejsce.

Towarzyszący zawodnikom uczniowie naszej szkoły po raz kolejny okazali się najlepiej dopingującą grupą

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrodę – sprzęt sportowy dla szkoły wywalczyli nasi kibice.

Turniej zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Łukowie we współpracy z Miejską Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Aldona Mazur