Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie - Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 1 - był świętem wszystkich pracowników Szkoły i uczniów.

Oficjalną część uroczystości wypełniły życzenia, wystąpienie Pani Dyrektor Elżbiety Pogodzińskiej, wręczenie nagród Dyrektora. Otrzymali je pracownicy obsługi i administracji oraz 23 nauczycieli Zespołu:

• Bielecka Aneta,
  • Mazur Aldona,
  • Smyk Jolanta.
  • Pietrzak Bożena.

W czasie miejskich obchodów Święta dwie nauczycielki - p. Anna Siedlecka- Marciniuk oraz p. Agnieszka Wardak - zostały wyróżnione nagrodami Burmistrza Miasta.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy odznaczeni zostali:

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę

• Mazur Aldona,
  • Smyk Jolanta.

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę

• Pietrzak Bożena.

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę

• Jezierska Agnieszka,
  •  Kozłowska Edyta,
  •  Niedźwiedź Agnieszka,
  • Tomczak Małgorzata.

Na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego medale otrzymali:

•  Borkowska Aneta,
  • Chudzik Agnieszka.

Kolejnym etapem obchodów było uroczyste ślubowanie złożone przez uczniów klas pierwszych Gimnazjum. Dzień stał się okazją do wspólnego spotkania i radosnego przeżywania święta nauki. Do hasła przewodniego: „Dziękujemy za owoce wiedzy i wychowania” dołączono uśmiechy, kwiaty, uściski i … jabłka. Niezawodny patron szkoły – Mistrz K.I. Gałczyński – zainspirował uczniów do tego, by przedstawić historię pojawienia się na świecie nauczyciela. „Teatrzyk Zielona Gęś” odkrył przed wszystkimi wiele tajemnic z życia szkoły i historii edukacji w Polsce. Główni aktorzy przedstawienia – Anioł i Diabeł (w tych rolach Emilka Zaniewicz i Alek Zaniewicz) – rozpoczęli  inscenizację słowami:

„Bo oto dziś Dzień Edukacji.

I że tu przybył tłumek spory,

Z siostrą wnet zdejmiemy zapory

Z tajemnic wielu o zawodzie,

Co to ludkowie ci sprawują

I ponoć tego nie żałują...”

Uroczyste spotkanie przygotowała klasa II B oraz nauczyciele: K. Czarnecka, D. Kondracka, A. Lech, P. Oskroba, K. Rutkowska, A. Wardak, I. Zubkiewicz.