Czytaj z nami

20 października 2016r. w Gimnazjum nr 1 w Łukowie odbyła się akcja czytelnicza pt. „Czytaj z nami gimnazjalistami”, której organizatorami byli uczniowie klasy II a i II c pod opieką p. Agnieszki Bryły.

Motywem przewodnim akcji było hasło „Precz z telefonami komórkowymi podczas przerw!”. Młodzież podzieliła się na grupy. Każda z nich wybrała inny sposób zachęcający swoich kolegów i koleżanki do czytania książek w wolnym czasie w szkole. Gimnazjaliści przebrali się za postacie z  filmu, z utworów literackich, ale również za koty, Pokemony, osoby zajmujące się ogrodnictwem. Część z nich założyła śmieszne piżamy. Wykonano również transparenty zachęcające do czytania. Najistotniejszym elementem tego happeningu były oczywiście książki. Uczniowie czytali powieści przygodowe, detektywistyczne, sensacyjne. Dużą popularnością cieszyła się „Zemsta” Aleksandra Fredry.

Celem akcji było przekonanie rówieśników, że czytanie książek to – jak powiedziała Wisława Szymborska -  najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.