Młodzież na Gimbazjadzie

19 października 2016r. uczniowie klasy IC Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  pod opieka p. Anny Siedleckiej – Marciniuk, p. Ilony Dmowskiej oraz p. Agnieszki Chudzik wzięli udział  w III Gimbazjadzie pod hasłem "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Spotkanie to zostało zorganizowane przez Poradnię Pedagogiczno – psychologiczną oraz Wspólnotę Jan Chrzciciel. Uczniowie wysłuchali koncertu grupy Full Power Spirit. Następnie prezentowali  hasła wymyślone przez siebie związane z tematem WOLNOŚĆ, mogli podziwiać występy swoich rówieśników przygotowane specjalnie na tę okazję: tańce, piosenki oraz pantomimę. Kolejnym punktem Gimbazjady było spotkanie z Dobromirem Makowskim, który opowiadał o swoim życiu, problemach, trudnościach, z jakimi borykał się przez wiele lat. Swoim świadectwem pokazał, że zawsze można przezwyciężyć zło, uzależnienia, nałogi. Aby to uczynić, trzeba mieć wolę walki, być asertywnym i poczuć wolność w sobie.

Ilona Dmowska