Szkoła pod sosnami

18 października 2016r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Żdżar.

Cztery klasy, niemalże stuprocentowa obecność, dzielne słońce walczące z chmurami oraz opiekunowie: A. Bryła, A. Niewęgłowska, J. Szczygielska, E. Wereszczyńska i A. Blicharz to zestaw warunkujący dobrą zabawę. Z pomocą pani z Nadleśnictwa Łuków kilka osób o harcerskim zacięciu rozpaliło ogień. Szybko powstał wokół niego krąg nastroszony kijami uzbrojonymi w kiełbaski. Jak się okazało później, ognisko zaspokoiło nie tylko kulinarne potrzeby młodzieży, ale również zachęciło swoim ciepłem do pozostania w jego blasku i podjęcia rozmów, na które podczas zajęć szkolnych nie zawsze jest czas. W międzyczasie chłopcy spożytkowali swoją energię, grając w piłkę. Był też czas na poznanie ciekawostek o lesie.

Podsumowując, wyjazd był udany. Czekamy na kolejne.

Elżbieta Wereszczyńska