Roztańczone czwartki

ogloszenierczw

W ramach działającego w Gimnazjum Nr 1z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie „Klubu Promocji Zdrowego Stylu Życia” w roku szkolnym 2016/2017 ruszył projekt„Roztańczone czwartki” pod kierunkiem p. Ilony Dmowskiej, p. Joanny Szczygielskiej oraz p. Agnieszki Gaja – Michalak.

W każdy czwartek na długiej przerwie zaaranżowany zostaje parkiet. Uczniom pomaga choreografia „Just Dance”, dzięki, której mogą poznać podstawowe kroki taneczne do danej piosenki. Oprócz tańca nowoczesnego stawiamy na taniec towarzyski, który integruje, pożytecznie czas zajmuje i skutecznie zastępuje telefony komórkowe.  Bawimy się tańcząc belgijkę, mamy w planach: rumby, zumby…

Sport to zdrowie. I nie chodzi tu tylko o sprawność fizyczną, ale i psychiczną. Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Systematyczne ćwiczenia przyczyniają się do ogólnej poprawy kondycji, chronią serce, dotleniają mózg i poprawiają samopoczucie. Sport to także doskonały sposób na pozbycie się stresu i odreagowanie po ciężkim dniu nauki oraz pracy.Taniec sprawia, iż młodzież z naszego gimnazjum w ciekawy sposób angażuje się w sport i wysiłek fizyczny. Cieszymy się, że nasz pomysł przyciąga z tygodnia na tydzień coraz większą grupę gimnazjalistów.

Ilona Dmowska