Smacznie i zdrowo na świątecznym stole

06.12.2016r. w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie odbył się Mikołajkowy Kiermasz Zdrowia. Imprezę poświęcono zdrowemu stylowi życia. Była kontynuacją działalności profilaktycznej prowadzonej w szkole. Uroczystość rozpoczęła się piękną piosenką świąteczną  pt.: „Kochany Panie Mikołaju” Majki Jeżowskiej, którą wykonały uczennice naszego gimnazjum. Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane przez siebie w domu zdrowe potrawy mikołajkowe i świąteczne. W poczęstunku uczestniczyła społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie pysznych potraw, uzyskując w zamian mnóstwo pochwał i braw. Spotkanie pozwoliło pogłębić wiedzę na temat racjonalnego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka. Dzięki takim akcjom wciąż rośnie świadomość młodzieży dotycząca istoty dbania o dobre samopoczucie i zdrowie.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom pomysłowości, jaką się wykazali. Nad imprezą pieczę sprawowali organizatorzy Szkolnego Klubu Promocji Zdrowia – pani Ilona Dmowska, Joanna Szczygielska, Agnieszka Gaja – Michalak i Beata Sulej. Dekorację przygotowała klasa IB z pomocą pani Beaty Sulej i Marii Wiąckiewicz.