„Zróbmy coś dobrego dla innych”…

„Zróbmy coś dobrego dla innych” - z tym zwyczajnym, ale szczerym i serdecznym hasłem Szkolne Koło Caritas z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie wznowiło po wakacjach swoją działalność. Najpierw trzeba było wzmocnić siły Koła nowymi członkami, co udało się zrobić w przeciągu kilku tygodni, a nabór przeszedł najśmielsze oczekiwania. Do grona Szkolnego Koła przystąpiło 30 osób.

Pierwszą inicjatywą, którą młodzież podjęła w myśl zasady: „Zróbmy coś dobrego dla innych” była zbiórka żywności organizowana pod egidą diecezjalnej Caritas na przełomie września i października. Przeprowadzona została ona w kilku sklepach na terenie Łukowa i dzięki życzliwości ludzi zgromadzono ponad 350 kg produktów żywnościowych. Kolejna zbiórka została przeprowadzona w dniach 9 i 10 grudnia. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Tomczak i ks. Robertem Ponikowskim, wspierani także przez panie z Punktu Charytatywnego parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie, zbierali żywność m.in. w sklepach Kaufland, Stokrotka przy ul. 11 Listopada i Biedronka przy ul. Międzyrzeckiej. Zbiórka ta była po raz kolejny dla młodzieży pięknym doświadczeniem ludzkiej życzliwości i troski o osoby potrzebujące, a tym samym potwierdzeniem, że działalność w Szkolnym Kole Caritas ma głęboki sens i rodzi piękne owoce w sercach i życiu innych ludzi. Wspaniałym ukoronowaniem zbiórki było liczenie zebranych darów. Tym razem udało się zebrać około 570 kg produktów żywnościowych oraz 11 pluszowych misiów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy wykazali się chrześcijańską miłością względem ludzi potrzebujących i wzięli udział ww. zbiórce. Dziękujemy także za okazaną pomoc kierownictwu i pracownikom ww. sklepów.

Wliczając dary zgromadzone we wrześniowej zbiórce okazuje się, że wspólnymi siłami zebraliśmy prawie tonę żywności! W imieniu potrzebujących, do których trafią te produkty, mówimy: serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które chciałyby skorzystać z ofiarowanej żywności są proszone o kontakt z ks. Robertem Ponikowskim (każdego dnia) lub punktem charytatywnym w czwartki w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

ks. Robert Ponikowski