Gimnazjum Nr 1 wspiera grosikami

grosz znaczy

niewiele, ale Góra Grosza

jest największa na świecie

Tradycją Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie stał się udział naszych uczniów i całej społeczności szkolnej w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, młodzież gimnazjalna przystąpiła również i w tym roku do w/w przedsięwzięcia. Tegoroczna, już siedemnasta edycja obejmowała zbiórkę monet i była organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem, na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.

Akcja „Góra Grosza” prowadzona była w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku. Gora grosza1Każda z klas otrzymała pojemnik, do którego nasi gimnazjaliści wrzucali monety o różnych nominałach. Uczniowie nie zawiedli, każdy przynosił tyle, ile mógł - w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele.

Celem naszego wspólnego działania było uwrażliwienie uczniów na niedolę innych. Młodzież mogła przy tej okazji sprawdzić w praktyce, czym jest solidarność z innymi i że tylko pomagając innym, człowiek staje się naprawdę wielkim. Pomaganie drugim ludziom wyzwoliło  w uczniach ogromne pokłady pozytywnych emocji do działania  i przyniosło całej społeczności szkolnej mnóstwo satysfakcji. Każdy z nas uświadomił sobie, że nawet niewielki wkład poczyniony razem z innymi urasta do wyjątkowego i wspaniałego dzieła, które może mieć wpływ  na losy innych. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do następnych edycji już za rok.

Koordynatorami akcji byli: p. Agnieszka Gaja-Michalak, p. Maria Wiąckiewicz i p. Marek Krasuski.

Koordynatorzy akcji