Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna OLIMPUS – sesja jesienna.

4 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Matematyczne OLIMPUS – sesja jesienna.

Olimpiady przeznaczona jest dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum.

Olimpiada była testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być poprawne.

Uczeń rozwija swoje umiejętności matematyczne, sprawdza wiedzę i zdolność logicznego myślenia. Olimpiada pozwala uczniom zapoznać się z testową formą sprawdzania wiedzy, coraz częściej wykorzystywaną we współczesnym szkolnictwie.

Olimpiada z matematyki zawiera zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń może spróbować swoich sił.

Jest nam miło ogłosić, że:

uczeń klasy  2 b – Gabriel Konopiński -  uzyskał tytuł Laureata zajmując 11 miejsce w kraju (Gabryś zdobył 218 pkt. na 240 pkt. możliwych do uzyskania)

uczeń klasy 3 a – Adrian Borkowski – uzyskał tytuł Laureat oraz zdobył nagrodę książkową zajmując 5 miejsce w kraju (Adrian  zdobył 230 pkt. na 240 pkt. możliwych do uzyskania)

W klasach pierwszych najlepszy wynik uzyskała Zuzanna Mościcka (uczennica klasy 1c) zdobywając 202 pkt. na 240 pkt. możliwych do uzyskania.

Gratulujemy wysokich wyników.

Życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy mieli odwagę zmierzyć się z tak trudnymi zadaniami.

Nauczyciele matematyki