Finał zbiórki elektrośmieci w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie

W dniach 30.01.2017 – 21.02.2017 w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie odbyła się zbiórka elektrośmieci zorganizowana przez panią Agnieszkę Bryłę i panią Agatę Niewęgłowską.

Zbiórka spotkała się z szerokim odzewem wśród społeczności lokalnej. Elektrośmieci przynosili do szkoły zarówno uczniowie, jak i rodzice. Podczas trwania akcji udało się zebrać wiele sztuk zepsutego  i niepotrzebnego sprzętu elektronicznego. Z każdym dniem sterta elektrośmieci rosła. Oznaczało to, że odpady  nie będą już więcej zalegać w garażach, piwnicach czy przydomowych ogródkach, stwarzając zagrożenie dla środowiska i naszego zdrowia.

Zebrane elektrośmieci trafią do zakładów, gdzie w bezpieczny sposób zostaną unieszkodliwione, a część ich elementów zostanie przetworzona i posłuży do produkcji nowych sprzętów: telewizorów, pralek, lodówek i świetlówek.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom elektrozbiórki za zaangażowanie i ekologiczną postawę.

elektrosmieci2elektrosmieci1 1