„Żywa” Lekcja Historii w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie

22 lutego 2017r. w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie uczniowie mogli uczestniczyć w „Żywej” Lekcji Historii. Do szkoły przybyli przedstawiciele Agencji Widowisk Artystycznych „Arkona” z Torunia, posiadającej rekomendacje Narodowego Centrum Kultury. Zaproszeni goście przedstawili uczniom historię Polski od czasów Mieszka I po Bolesława Krzywoustego.

„Żywa” Lekcja Historii była okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób niż na lekcji. Można było spotkać „prawdziwych” wojowników, dotknąć broni, a nawet założyć kolczugę i poczuć na własnym ciele jej ciężar. Bardzo cennym elementem tego typu spotkań był sposób, w jaki są prowadzone – uczniowie stali się uczestnikami przedstawianych wydarzeń.

Na koniec spotkania odbył się konkurs dotyczący omawianych wydarzeń. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania gości, otrzymali pamiątkowego dukata.

Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.