Strofy pod samowarem

samowar1

W sobotę, 11 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach przy ul. Langego odbył się XIV Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej „STROFY POD SAMOWAREM”. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Koordynatorem konkursu jest pani mgr Ewa Jagiełło - doradca metodyczny języka rosyjskiego. Konkurs obejmował recytację poezji rosyjskiej w oryginale i odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy I b i IIc gimnazjum: Radima Soltmuradova i Zahra Rizaewa. Zaprezentowały one bardzo wysoki poziom zdolności językowych i artystycznych.

samowar2

Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem p. Ilony Dmowskiej. Tegoroczna edycja miała bardzo uroczystą oprawę, gdyż przyjechała do Siedlec gościnnie grupa młodzieży z Białorusi. Uczniowie mieli okazję porozmawiać po rosyjsku z gośćmi, posłuchać ich pięknych pieśni i obejrzeć białoruskie tańce ludowe.