Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/fero/public_html/gim1/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/fero/public_html/gim1/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/fero/public_html/gim1/libraries/joomla/string/string.php on line 30
Dzień kolorowej skarpetki

BreadcrumbsDzień kolorowej skarpetki

 

skarpeta521 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To święto stało się impulsem do propagowania tolerancji na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w naszej szkole. Nauczyciele wspierający zaproponowali uczniom różne formy wzbogacania wiedzy na temat codzienności osób z trisomią. Korytarze na wszystkich piętrach zostały udekorowane kolorowymi skarpetkami, które wykonywały dzieci na zajęciach plastycznych lub godzinach z wychowawcą. Uczniowie gimnazjum obejrzeli prezentację o dodatkowym chromosomie i w gronie klasowym zastanawiali się, co mogą zrobić by ich niepełnosprawni rówieśnicy poczuli się w naszej szkole, mieście jeszcze lepiej. Wszyscy solidarnie założyli niepasujące do siebie kolorowe skarpetki. Także na rodziców czekała w holu szkoły gazetka. Dowiedzieli się z niej, że skarpeta nie do pary symbolizuje dodatkowy chromosom, który zagościł w 21. parze i jest odpowiedzialny za zespół nieprawidłowości w budowie i rozwoju osób nim obdarzonych.

 skarpeta3

Nikt z nas nie rodzi się z gotowym zestawem empatii, tolerancji, wrażliwości. To musimy rozwinąć w sobie poprzez obserwację, wiedzę i modelowanie zachowań. A gdzie jak nie w szkole jest na to najlepsze miejsce.

Elżbieta Wereszczyńska


Template designed by FEROmedia.NET (Copyright © 2013)