Finał zbiórki na rzecz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti

pomoc2P

W styczniu i lutym 2017r. w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie odbyła się zbiórka znaczków pocztowych i telefonów komórkowych. Spotkała się ona z szerokim odzewem wśród młodzieży. Podczas trwania akcji udało się zebrać 26 kg znaczków, 64 telefony komórkowe i 16 ładowarek.

Dochód ze sprzedaży starych telefonów i makulatury filatelistycznej przeznaczony będzie na pomoc misjonarzom. Fundusze uzyskane w ten sposób przeznaczone zostaną na pomoc ludziom w krajach misyjnych. W Afryce wesprą naukę dzieci, w Ameryce Południowej - domy dla dzieci ulicy, natomiast na Ukrainie - rodzinne domy dziecka.pomocP

Zebrane telefony zamiast zalegać w szufladach lub trafić na śmietnik, mogą jeszcze posłużyć mieszkańcom ubogiej Afryki. Sprawne aparaty znajdują kupców na rynku wtórnym, a z tych, które nie nadają się do użycia, odzyskiwane są cenne surowce. Z kolei znaczki sprzedawane są filatelistom.

Organizatorzy – pani Katarzyna Rutkowska i pani Katarzyna Czarnecka -  serdecznie dziękują młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w zbiórce.