Udział w „Niebieskim biegu”

4 kwietnia 2017r. uczniowie z klasy 2 A oraz 2 D Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie wzięli udział w „Niebieskim Biegu”. Został on zorganizowany przez pracowników Łukowskiego Stowarzyszenia „Labirynt” i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Głównym celem happeningu było propagowanie wiedzy o autyzmie i zachęcanie do tolerancji wobec osób dotkniętych tym zaburzeniem.

dyplom niebieski bieg

Tego dnia cały nasz miejski park mienił się różnymi odcieniami niebieskiego. Niebo też nie zawiodło, przybierając piękną bezchmurną formę. Wokół sceny spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, szkół policealnych, średnich, podstawowych oraz gimnazjów i przedszkoli. Po krótkiej rozgrzewce ustawiła się grupa biegaczy. Pan burmistrz Marcin Mateńko dał sygnał do rozpoczęcia zmagań. Po przebyciu wyznaczonego dystansu każdy z uczestników otrzymał medal pamiątkowy oraz słodki poczęstunek. Ponadto włączenie się w akcję zostało uhonorowane dyplomem dla szkoły.

Nasi uczniowie wracali rozpromienieni atmosferą, która była niezwykle sympatyczna i przyjazna. Cieszyli się, że pokonali trasę biegu, a tym samym wyrazili swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami.

GALERIA                                                                                                     Elżbieta Wereszczyńska