BreadcrumbsApel poświęcony Janowi Pawłowi II

 

papiez3 kwietnia 2017 r. odbył się uroczysty apel poświęcony IX rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II. Hasłem przewodnim było: "Jan Paweł II-człowiek Nieba". W trakcie uroczystości zaprezentowano w formie multimedialnego przekazu fakty z życia i idee propagowane przez Papieża. Kolejnym punktem uroczystości było wyświetlenie krótkich wywiadów z nauczycielami pokolenia Jana Pawła II na temat wpływu wielkiego świętego na ich życie. W trakcie prezentacji nie zabrakło pięknych cytatów z kazań i homilii.

            Pani Dyrektor Elżbieta Pogodzińska zaproponowała, by słowa :"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali..." stały się hasłem bieżącego roku dla młodych ludzi.    

            Stosując się do słów Św. Augustyna: "Ten kto śpiewa, dwa razy się modli", wszyscy uczestnicy apelu, idąc za głosem aktorów, zaśpiewali ulubione teksty Jana Pawła II. Nie zabrakło „Barki”,” Abba Ojcze”, „Wadowic” i „Lolka”. Była też okazja powspominać wadowickie kremówki!

            Nad całością przedstawienia, opracowaniem scenariusza, oprawą muzyczną i plastyczną pracowali pani Bożena Pietrzak i ks. Robert Ponikowski.

Bożena Pietrzak

GALERIA


Template designed by FEROmedia.NET (Copyright © 2013)