Wiosenna odsłona Kącika Czytelniczego

W maju 2017r. w  istniejącym od roku w Gimnazjum nr 1 Kącika Czytelniczego nastąpiła kolejna zmiana. Niewielką wiszącą półkę zastąpił segment regału ściennego, zakupiono również nowe pozycje czytelnicze.

Kącik Czytelniczy  to miejsce na korytarzu szkolnym, gdzie umieszczono półkę, stolik oraz fotel. Uczniowie mogą zabierać do domów książki bez żadnych zobowiązań. Nie muszą ich oddawać, wystarczy, by je czytali. Pozycje na półce (zarówno w języku polskim, jak i angielskim) są ciągle aktualizowane.

Na początku kwietnia pozyskano fundusze na zakup  60 woluminów. Pomysłodawczynie Kącika – p. Agnieszka Bryła i p. Małgorzata Tomczak – starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i pozyskują zróżnicowane tematycznie książki. Przeprowadzane są rozmowy i ankiety, dzięki którym ten „przechodni” księgozbiór jest uzupełniany o literaturę najbardziej przez uczniów pożądaną.