Laureatki z Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie

4

11 maja 2017r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uczennice: Marta Chudzik z klasy III A -  zwyciężczyni w Konkursie Języka Polskiego oraz Paulina Mościcka z klasy III B  - laureatka w Konkursie Języka Angielskiego odebrały nagrody i gratulacje od kurator oświaty w Lublinie p. Teresy Misiuk. Konkursy mają w środowisku szkolnym szczególną renomę, ponieważ są organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i ich wyniki przekładają się na bardzo wymierne korzyści. Tytuł laureata zwalnia ucznia z udziału w danej części egzaminu gimnazjalnego i automatycznie pozwala otrzymać maksymalną ilość punktów. Poza tym laureaci tego konkursu są szczególnie pożądanymi i cenionymi uczniami przyszłych szkół średnich.

Pokonanie w zmaganiach konkursowych całej rzeszy uczniów z województwa lubelskiego najlepiej świadczy o wiedzy, umiejętnościach, pasjach dziewcząt i renomie szkoły. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez nauczycielkę języka polskiego – Iwonę Zubkiewicz i języka angielskiego – Małgorzatę Tomczak.

Małgorzata Tomczak