Udział w Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

17 maja 2017 roku dziewięcioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie wzięła udział w Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Był to już czwarty wyjazd młodych sportowców do Siemiatycz. Opiekę zapewniały panie: Elżbieta Kobińska i Katarzyna Rutkowska.

spartakiada        Tradycyjnie zawody poprzedził Marsz Godności główną ulicą miasta. Następnie, po uroczystym otwarciu, rozpoczęły się nietypowe i wymagające różnych sprawności konkurencje. Były strzały z łuku, balansowanie na szczudłach, pokonywanie nierówności terenu, zjazdy z "dmuchańców" i wiele innych. Niejednokrotnie uczestnicy musieli pokonać swoje lęki, ale za każdym razem stanęli na wysokości zadania. Ponadto przestrzegali zasad fair play. Czas wykonywania zadań był pełen napięcia. Jednak wysiłek został nagrodzony. Drużyna wygrała puchar i dyplom, a każdy zawodnik został udekorowany medalem.

Uczniowie zgodnie zapowiadają, że wrócą do Siemiatycz za rok. Dzięki gościnności gospodarzy czują się tam, jak u siebie. Dało się zauważyć, że przez cztery lata narodziły się między uczestnikami Spartakiady przyjaźnie.

Elżbieta Wereszczyńska