Szkolny Konkurs na najsmaczniejszą sałatkę

29 maja 2017r. trzynaście dwuosobowych grup złożonych z uczniów Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie wzięło udział w Szkolnym Konkursie na najsmaczniejszą sałatkę.

Uczniowie na przygotowanie potraw mieli 45 minut. Widać było, że każda grupa stara się o zdobycie pierwszego miejsca. Wszystkie potrawy wyglądały i smakowały wspaniale, więc jury w składzie: Dyrektor Elżbieta Pogodzińska, Wicedyrektor Anna Siedlecka- Marciniuk, Monika Mieleszko z Fundacji Sempre a Frente oraz nauczycielki - Agnieszka Bryła, Katarzyna Rutkowska, Ilona Dmowska - miało bardzo trudne zadanie. Sałatki były oceniane w trzech kategoriach: estetyka przygotowania i prezentacji, różnorodność użytych składników oraz walory smakowe.

Oto lista laureatów:

I miejsce  grupa „Motylków”

Klaudia Mucha kl.IIc

Magdalena Sosnowska kl.IIc

II miejsce grupa „Koników polnych”

Zuzanna Bednarczyk kL.IIa

Martyna Szczygieska kl.IIa

III miejsce grupa „Biedronek”

Radima Soltmurdova kl.Ib

Lejla  Soltmurdova kl.Ib

III miejsce grupa „Wróbelków”

Wiktoria Patyńska kl.Vc

Patrycja Kochańska kl.Vc

Uczniowie opuścili szkołę zdrowo najedzeni i zadowoleni, że mieli okazję promować i zachęcać do przygotowywania i spożywania zdrowych posiłków.

Fundusze na organizację konkursu oraz nagrody pozyskano z Fundacji Sempre a Frente z Lublina, która wspiera różne projekty młodzieżowe. Koordynatorami projektu były p. Agnieszka Bryła i p. Katarzyna Rutkowska.