IX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - dzień czwarty – Festiwal Piosenki Religijnej

IX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Zespole Szkół Nr 1

z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie.

Dzień czwarty – Festiwal Piosenki Religijnej.

Ostatnim z wydarzeń zaplanowanych w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej był Festiwal Piosenki Religijnej. Wystąpili w nim wszyscy uczniowie. Każda klasa przygotowała jeden utwór. Z niektórymi klasami śpiewały też ich wychowawczynie.

Uczniowie zaprezentowali różne piosenki i pieśni,  m.in. „Czarną Madonnę”, „Ty tylko mnie poprowadź”, „Jesteś Królem”, „Święty – uśmiechnięty”, „Schowaj mnie”, „Jezus daje nam zbawienie”, „Miłość cierpliwa jest, lecz i niecierpliwa”. Festiwal rozpoczął gość specjalny – absolwent Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie – Łukasz Bojaczuk. Ten utalentowany młody wokalista zaśpiewał cover utworu Leonarda Coehna pt. „Hallelujah”.  Gimnazjaliści zadbali o zróżnicowanie tematyczne. Czasami było śmiesznie, czasami poważnie, a momentami wzruszająco. Zadbano o oprawę graficzną. Większość klas trzymała w rękach różne rekwizyty, które miały podkreślić temat wykonywanego utworu. Na koniec klasa 3b wystąpiła z utworem „Błogosławieni miłosierni”, a każdy  uczeń trzymał w rękach wizerunek swojego patrona.

Podczas uroczystości Dyrektor Elżbieta Pogodzińska przekazała podziękowania wszystkim wychowawcom, którzy przez 1,5 miesiąca przygotowywali uczniów do festiwalu. Wręczono również nagrody przyznane w konkursie  na najsmaczniejszą sałatkę, zakupione dzięki współpracy szkoły z Fundacją Sempre a Frente. Przedstawiono także wyniki konkurs plastycznego „Ja i świat moich wartości”, zorganizowanego dzięki wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Oto jego wyniki:

I miejsce – Kacper Filipczak

II miejsce – Paulina Mościcka

III miejsce – Agnieszka Laskowska

IV miejsce – Zuzanna Bednarczyk

V miejsce – Bartosz Szaniawski

VI miejsce – Maja Bąk

Wyróżnienie: Martyna Szczygielska,  Krzysztof Młynarz

Organizatorami tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej są: Małgorzata Tomczak, Agnieszka Bryła, ks. Robert Ponikowski, Elżbieta Wereszczyńska i Katarzyna Rutkowska.