Zaczytane Biblioteki

ZB plakat

Zaczytane Biblioteki to ogólnopolska kampania wpierająca czytelnictwo w szpitalach, hospicjach i domach dziecka. Dla dzieci i młodzieży czas choroby i pobyt w szpitalu jest bardzo trudny i smutny. Ale dzięki książkom mogą zapomnieć o chorobie i przenieść się w świat marzeń… Książki pozwalają zapomnieć o kłopotach, pełnią więc rolę terapeutyczną.

ZB Dyplom

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie również chcieli  pomóc i włączyć się w projekt utworzenia Zaczytanej Biblioteki na oddziale dziecięcym łukowskiego szpitala. Nawiązano kontakt z Dyrekcją placówki, a po zaaprobowaniu pomysłu młodzież przeszła do działania. W szkole pojawiły się plakaty informujące o kampanii, jej celach i zaczęły napływać książki. Zebrano utwory  dla maluszków, dzieci i dla młodzieży,

Sama akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów . Książki przynosili uczniowie, rodzice, nauczyciele. W czasie majowej zbiórki zebrano 176 książek, które dnia 13 czerwca 2017r. zostały przekazane na oddział dziecięcy łukowskiego szpitala.  . Wśród zebranych egzemplarzy znalazły się  króciutkie bajki, piękne opowiadania, powieści, legendy, baśnie, albumy. Wszystkie pięknie wydane, bogato ilustrowane. Organizatorzy akcji są pewni, że każdy pacjent-czytelnik znajdzie odpowiednią dla siebie lekturę.

ZB ksiazka

Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich do czytania, bo książka jest paszportem do świata, który pozwala przekraczać granice czasu i przestrzeni, przynosi człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju.

Koordynatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom. To dzięki ich wsparciu szkolna akcja zakończyła się  takim sukcesem i będzie wspaniałym źródłem radości dla pacjentów, którzy, dzięki książkom, przeniosą się choć na chwilę w zupełnie inny świat.

Koordynatorkami akcji były panie: A. Chromiak, A. Borkowska, M. Wiąckiewicz.

Maria Wiąckiewicz