Festyn Zdrowia

14 czerwca 2017 roku w Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie odbył się Festyn Zdrowia. Impreza ta była promocjąedukacji zdrowotnej i aktywności ruchowej. Najcenniejszym skarbem w życiu człowieka jest dobre zdrowie, dlatego też Klub Promocji Zdrowego Stylu Życia działający pod kierunkiem p. Ilony Dmowskiej, p. Joanny Szczygielskiej oraz p. Agnieszki Gaja – Michalak przypomniał  młodzieży podstawowe zasady, jakimi powinni się kierować na co dzień, chcąc być zdrowym, energicznym i uśmiechniętym.

Młodzież gimnazjalna zaprezentowała projekt edukacyjny pt. „Jesteś kowalem swojego zdrowia” oraz przygotowała przedstawienie ukazujące, jak duży wpływ na nasze życie mają: otoczenie, telewizja, Internet, reklamy. Uczniowie zaprezentowali, jakie zachowania prozdrowotne powinny być naszą mocną stroną.

Kolejnym punktem imprezy był konkurs kulinarny „Szkolny Master Chef ”, w którym uczestnicy  mogli pokazać swoje talenty kulinarne, popisać się kreatywnością, a przede wszystkim zaskoczyć walorami smakowymi sporządzonych potraw. W tej konkurencji zwyciężyli : Jakub Sulej i Sebastian Mościcki z klasy IC.

Podczas imprezy został również, rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „ Narkotyki, dopalacze - to mózgu wypalacze”.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Dawid Fornal kl. 2C

II miejsce – Jakub Skrzymowski kl. 2C

III miejsce – Zuzanna Śledź kl. 2A

Nowością na tegorocznym Festynie Zdrowia były międzyszkolne biegi pt. „ Gimnazjaliści biegną po zdrowie” pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków pana Dariusza Szustka. Do udziału w zmaganiach zostali zaproszeni uczniowie gimnazjów z terenu miasta Łuków, którzy mieli do pokonania dystans 1000m w parku miejskim. To wydarzenie miało na celu promocję zdrowia, rozwijanie aktywności fizycznej oraz pokazanie młodzieży ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Podczas zawodów uczestnicy mogli skosztować zdrowych przekąsek, przygotowanych przez catering dietetyczny „Na lekko”. Zwycięzcami biegów zostali :

Wśród dziewcząt:

I miejsce – Natalia Mokicka uczennica Gimnazjum nr 2

II miejsce – Sara Radomyska uczennica Gimnazjum nr 2

III miejsce – Natalia Zarzycka uczennica Gimnazjum nr 2

Wśród chłopców:

I miejsce – Daniel Żądełek uczeń Gimnazjum nr 1

II miejsce – Sebastian Czarnecki uczeń Gimnazjum nr 1

III miejsce – Daniel Sprycha uczeń Gimnazjum nr 1

Festyn Zdrowia został zorganizowany przez Klub Promocji Zdrowego Stylu Życia oraz Katarzynę Rutkowską i Edytę Kozłowską.

Ilona Dmowska