Wakacje zacząć czas….

Dnia 23 czerwca br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Swoją obecnością zaszczycili nas:  p. Marcin Mateńko - Wiceburmistrz  Miasta Łuków, p. Ryszard Smolarz Radny Miasta Łuków oraz p. Zbigniew Kazimierczak – Przewodniczący Rady Rodziców.

W pierwszej części uroczystości p. Dyrektor Elżbieta Pogodzińska powitała wszystkich zebranych, w swoim przemówieniu nawiązała do chlubnej tradycji szkoły, osiąganych przez uczniów wyników nauczania oraz średniej Prymusa Gimnazjum - 6.0. W kolejnej części akademii  uhonorowano uczniów, którzy wykazali się nieprzeciętnymi osiągnięciami edukacyjnymi i sportowymi. Pamiątkowe  dyplomy i nagrody książkowe otrzymali:
Marta Chudzik – uczennica klasy III A - laureatka Konkursu Języka Polskiego organizowanego  przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - opiekun p. Iwona Zubkiewicz

Paulina Mościcka – uczennica klasy III B - laureatka Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - opiekun p. Małgorzata Tomczak

Kinga Wróbel – uczennica klasy II B - finalistka Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - opiekun p. Iwona Zubkiewicz

Marta Chudzik – uczennica klasy III A - finalistka Konkursu Biologicznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - opiekun p. Ewa Piskorz

Bartłomiej Kuryła – uczeń klasy III C, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKOTEST - opiekun  p. Ewa Piskorz

Adrian Borkowski - uczeń klasy III A, Izabela Jasińska – uczennica klasy III A,  IX miejsce, laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady z Fizyki „Olimpus - sesja wiosenna” - opiekun p. Agnieszka Długosz

Gabriel Konopiński – uczeń klasy II B - VII miejsce, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z Fizyki EDI 2016 - opiekun p. Agnieszka Długosz

Adrian Borkowski– uczeń klasy III A  - V miejsce, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki „Olimpus- sesja jesienna” ; Gabriel Konopiński – uczeń klasy II B - XI miejsce, laureat  Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki „Olimpus- sesja jesienna”  - opiekun p. Agata Niewęgłowska

Adrian Borkowski - uczeń klasy III A, IX miejsce, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki „Olimpus- sesja wiosenna”  Zuzanna Mościcka – uczennica klasy II A - XIV miejsce,  laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki „Olimpus - sesja wiosenna” - opiekun  p. Agata Niewęgłowska

Anita Pieńkus – uczennica klasy I B, II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wisła – królowa polskich rzek” – opiekun p.  Katarzyna Czarnecka

Za wybitne osiągnięcia sportowe pamiątkowy dyplom i statuetki otrzymali członkowie drużyny:

Konrad Kurowski – uczeń klasy III A

Michał Krzeszowski – uczeń kasy III B

Daniel Sprycha – uczeń klasy III C

Jakub Dylak – uczeń klasy II B

Oliwier Ozygała – uczeń klasy II B

Daniel Żądełek – uczeń klasy I C

Wymienieni uczniowie zajęli :

I miejsce – na  etapie powiatowym

III miejsce – na  etapie wojewódzkim

w drużynowych biegach  przełajowych - opiekun  p. Zygmunt Kamola

Nie zabrakło wyróżnień dla szkolnych pływaków:

Adriana Borkowskiego, Kajetana Roli - uczniów klasy III A oraz Zuzanny Mościckiej – uczennicy klasy IC, wychowanków również p. Zygmunta Kamoli.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe otrzymali również uczniowie wykazujący się dużym zaangażowaniem w działalność szkolnego samorządu.

Po zaprezentowaniu szkolnych olimpijczyków, nadeszła pora na wręczenie świadectw, nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Lista nagrodzonych była długa i każda z klas miała swoich reprezentantów wyróżniających się w nauce i wzorowym zachowaniu.

W tym punkcie uroczystości odznaczono również Prymusa Gimnazjum - Adriana Borkowskiego, ucznia klasy IIIA, którego imponująca średnia 6.0 jest najwyższym wynikiem w szkole na przestrzeni lat.

Zakończenie roku szkolnego to także czas pożegnań. Starszych kolegów i koleżanki pięknie pożegnali uczniowie klas II, natomiast trzecioklasiści  mówili o swoich zwycięstwach  i porażkach, zawartych przyjaźniach i wierze, że zdobyta wiedza i wpojone w murach szkoły wartości pozwolą im odważnie iść przez życie. W tym punkcie uroczystości nie zabrakło pięknych podziękowań skierowanych do Dyrekcji Szkoły, Wychowawców klas, całego Grona Pedagogicznego. Tym wzruszającym momentom towarzyszyła prezentacja multimedialna przypominająca najważniejsze wydarzenia roku szkolnego 2016/2017.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 zakończyły życzenia miłych, słonecznych, a przede wszystkim, bezpiecznych wakacji.

Tekst - M. Wiąckiewicz

Zdjęcia - H. Dybciak